Witaj, Jak możemy ci pomóc?
  • EYE-POINT w klinice OptoPlus ul. Dąbrowskiego 353 pr. I gab. 6, Poznań

Q&A

Q&A

02

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, przynieś je na wizytę. Zabierz ze sobą stosowane płyny pielęgnacyjne, krople do oczu lub zanotuj ich nazwy.

55e09a671400002e002e44d8

W przypadku doboru miękkich sferycznych soczewek kontaktowych, najprawdopodobniej otrzymasz je od razu na pierwszej wizycie. Miękkie soczewki toryczne lub multifokalne zwykle muszą zostać zamówione i po ok. tygodniu, na następnej wizycie zostaną zaaplikowane. Natomiast czas oczekiwania na indywidualne konstrukcje miękkich soczewek, sztywne soczewki rogówkowe, miniskleralne, ortokeratologiczne wynosi 2-3 tygodnie.

03

Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po ok. 2-3 tygodniach od aplikacji soczewek kontaktowych, następna w okresie do 3 miesięcy, kolejna po pół roku i następne wizyty systematycznie raz w roku. Z różnych względów specjalista może wyznaczyć inną częstotliwość wizyt kontrolnych. W przypadku aplikacji soczewek ortokeratologicznych wizyty kontrolne odbywają się częściej.

istock-184403935

Nie istnieje dolna, ani górna granica wieku, w którym można nosić soczewki kontaktowe. Specjalista po ocenie stanu zdrowia/kondycji oczu, decyduje o możliwości noszenia soczewek kontaktowych

iStock-949394344-2-e1557364857647

Nie. Soczewki kontaktowe należy czyścić i przechowywać w odpowiednim płynie, zaleconym przez swojego specjalistę. Kontakt soczewki z wodą (z kranu/basenu/jeziora/morza), zwiększa ryzyko wystąpienia zapalenia rogówki, wywołanego pierwotniakiem Acanthamoeba, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do utraty widzenia.